Ana Sayfa Yarış Magazin 4 Kasım 2017 920 Görüntüleme

1 Kasım 2017 İstanbul At Yarışı Tahminleri

SEYYAH rakiplerine göre kilo avantajıyla öne çıkıyor

1.Ayak: 3 yaşlı Arap tayların yer alacağı mücadele form itibariyle Güneş Işığı, Sanay, Artisemre, Rusgelin dörtlüsü ayırım yapmadan tercih edeceğim atlar olurlar. Sıralamada uygun Güneş Işığı başta diğerleri pek fark etmez diyeyim. Tutarlı se son yarışı ile sürpriz bekleyeceğimiz tay olur.

2.Ayak: Son koşusunda Domates Güzeli arkasında ikincilik yapan El Hamame  sentetik pistte yine etkili koştu. Yeterli koşu tecrübesi edinen bu tay artık Maiden’a veda eder. İlk çim yarışı olacak olması nedeniyle annenin Albatur kızı olmasını dikkate aldım. Anne kardeşi Rüya Gibi’nin çim piste kazanamamış olması biraz güvenimi azaltıyor. Mercan Gülü ve Draguna rakipleridir. Sarıözge sürpriz isimdir.

3.Ayak: 1400 metre çim pistte yapılacak olan hand-15 yarışta ilk şansı 6 nolu Irish Country’e vereceğim. Son dönemde Lady Girl ve Karaheves ardında iki kez ikinci kalan Irish Country bu kez kazanabilir. Hunzach Dancer, Jettay, Beleki ve In The Navy diğer şans verdiğim atlardır.

4.Ayak: Harf ve Yazı Devrimi Koşusu’nda ilk şansı Seyyah’a vereceğim. Rakiplerinin ağır kilo olması ile H.Karataş ile ciddi bir avantaja sahip olan Seyyah son ikinciliği arkasına kazanmasını beklediğim arıkandır.

5.Ayak: Katıldığı son Grup3 yarışta 4’üncü kalan Yağmurun fısıltısı bu grupta kazanabilir. İstanbul sentetik pistinde çok iyi koşan bu atın en ciddi rakibi ise Hard Gold olacaktır. Bu at Gaddara önünde kazandığı koşudan sonra Yağmurun fısıltısı önünde G3’te yer almıştı.

6.Ayak: Sürprize açık gözüken bir yarış ve iyi durumda gözüken Blanegirl ilk şansı alacaktır. H.Karataş ile koşuya girecek olan bu atın 2000 metrede kazandığı yarış ve sonrasında Urashan – Serdem arkasındaki üçüncülüğü yeterli formu olduğunu gösteriyor. Freedom Flight, Reach The Top, Serdem, Temel Reis, Cheat ve New Transatlantic şanslı olabilecek diğer atlardır.

6             4             6             6             2             12
1             6             1                            1             5
2             3             3                                            4
4             9             5                                            2
10                          2                                            3
1
9

Tema Tasarım | AnatoliaWeb