Ana Sayfa Haberler, Yarış Magazin 22 Ekim 2017 1024 Görüntüleme

Çaldıran’da Miss Planet karşısında sürpriz isim..

Çaldıran’da Miss Planet karşısında Valencia ve Last Shadow rakipler. Rhythm Divine sürpriz isim..

1.Ayak: 2 yaşlı tayların Maiden bu grubunda sürpriz beklentimiz olabilir. Zira grup kalabalık gözüküyor. Gray Girl’ün babadan kardeşleri oldukça başarılı oldular ve sorunları halledilen tay bu kez kazanabilir. Sunshine çimde daha iyiydi ve bu kez nasıl koşacak göreceğiz. Liar tecrübesi ile yazılır. My Love Story çıkıp bitirmeye gider. Dali Dali ve Koç Avşar yazılır Abrosive bomba isimdir.

2.Ayak: 3 yaşlı Arap taylarının bu koşusunda ilk şansı Sanay’a versem de Yabankız, Rusgelin, Ferzandekız, Ezgili ve Görünmez pek de farklı olmayan isimler. Nazo Sultan ve Ezgili sürpriz atlarımdır.

3.Ayak: Yılın en önemli iki yaşlı tay koşusu bu mücadele olacak. Ekürilerin adeta savaşı kızıştıracağı mücadelede geçen sefer önde rahat kaçarak kazanan Last Shadow’a aynı rahatlıkta şans vermezler. Bu kez mesafenin de uzaması farklı bir taktik gerektirir. Önlerde koşmayı seven Valencia’nın da seri stilde olması koşuyu yüksek tempoya sokacağından Last Shadow, Bayezid, eküri gruplardan Emperor Sion veya Run For Derya, Cogeneration gibi taylar önlerde liderlik savaşına girerse işler karışacaktır. Miss Planet düzlük sprinti harika bir tay şimdiye kadar bunu çok iyi gösterdi. Bu grupta bir kez daha başarılı olmaya yakındır. Miss Planet’ın rakipleri Valencia ve bekleme de yapabilen Last Shadow’dur. Daha sonra Torok taylarından Rhythm Divine sürpriz atımdır.

4.Ayak: Geçen koşusunda favorim olan Habilden’e bir kez daha ön sırada şans vereceğim. Kısa-orta mesafeleri iyi koşan safkan bu kez çıktığı gibi iyi bir sürat yarışı yapacaktır. Formda rakiplerden Kaftan ve Kısrakbaşı yazılabilir isimlerdir.

5.Ayak: İkili tayların Maiden bu koşusunda mesafe 1400 metre olup ilk yarışında detaylı pedigri açıklamasını yaptığımız Miss Congeniality’nin kazanmasını bekliyorum.

6.Ayak: Kapanış yarışları genelde zor oluyor. Bu grupta bir kez daha Winter Gallop şanslı gördüğüm isimdir. Form tutan bu atın üstünlük kurabileceği rakipleri var. Rakipleri ise İsmihan ve Beleki olur.

1.Ayak

2.Ayak

3.Ayak

4.Ayak

5.Ayak

6.Ayak

5

1

12

2

5

4

13

3

14

3

6

8

2

6

5

5

9

7

9

2

8

6

9

1

5

 

Tema Tasarım | AnatoliaWeb