Ana Sayfa Agent Hizmetleri

Agent Hizmetleri

YURTİÇİ VE YURTDIŞI KISRAK VE FOAL ALIMI

İstanbul Racing olarak, sektörümüzde yeni uygulamaların var olabilmesi açısından faaliyet göstermekteyiz. Aktif olarak sahada at koşmanın yanında yurtdışı satışlarında da edindiğimiz tecrübelerimizi ilerletmek ve at koşmanın heyecanı ve zevkini yaşamak isteyenlere yol göstermek amacındayız.

İstanbul Racing bu nedenledir ki öncelikle hiç at sahibi olmamış kişilere at yetiştiriciliği, at sahipliği ve at alım satımı konularında yardımcı olmaya öncelik verecektir.

istanbulracing yurtdışı alımlarda Turquaz Bloodstock ile ortak hareket edecek olup kısrak veya foal alımlarında havayolu, karayolu yada denizyolu ile alternatif çözümler sunabilmeyi istemektedir.

İrtibat için: ŞAİR GENÇER O,

0 541 270 35 75, sairgencero@gmail.com

 

REFERANSLARIMIZ

CHINOISERIE (Topaz Hara) ’05 Rock Of Gibraltar – Sensitivity / Blushing John

Türkiye içindeki bir alım olan bu kısrak o dönemde yanındaki tayı olmadan kadroya dahil edildi. 35.000TL bedelle Topaz Hara’ya geçen kısrağın ilk tayı Aybeniz yeni koşmaktaydı. Aybeniz (Mountain Cat) kariyerinde başarılı bir kısrak oldu ve 358.760 TL kazanç yaparak doğru bir alım yapıldığını gösteren ilk isim oldu. Daha sonra Leo (Royal Abjar) 146.240 TL ve Duquan (Yonaguska) 266.200 TL kısrağın koşan taylarıdır. Analizimiz sonucunda Victory Gallop ile eşlenen kısrak iki kez bu aygıra çekildi ve ilki dişi ikincisi erkek olan taylarını verdi.

SWEETEST (Murat Erşahin) ’08 Byron – Banadiyka / Darshaan

Recep Avşar’ın formasıyla koşan SWEETEST kadro fazlalığı nedeniyle satışa aracılığımız ile çıktı ve kısa süre içinde Murat Erşahin’in ekibine katıldı. Katıldığı 9 koşusunda da çim pistte yer alan ve ilk 4 dışında kalmayan kısrak 146.150 TL kazanç yapmıştır. KV7 galibi KV8 ikincisi ve G3 dördüncüsü olan kısrağın iki yaşlı tayı Bindokuzyüzyedi (1907) Victory Gallop’dan olmadır. 2014 yılında Country Reel’den dişi bir tay veren kısrağın alındıktan sonra yeni sahibinde ilk tayı yine Country Reel’den erkek olmuştur.

CONTESSINA (Şevki Eren) ’05 Medicean – Queen’s Music / Dixieland Band

Arqana satışlarında 8.000€ bedelle aldığımız kısrak familyasının önemli bir temsilcisidir. Kısrağın tavsiye edilmesinde anne hattının kuvveti yanında Fransa’da patlama yapmasını beklediğimiz Le Havre isimli aygırdan gebe olması etkendi. Beklentimiz ile paralel şekilde Fransa’da şampiyon aygır olan Le Havre’dan ilk tayını erkek veren kısrağın ikinci yavrusu ise eşleşme tavsiyemiz ile Powerscourt’a yapılmıştır. Kısrağın taylarından Erenberk (Le Havre) iki birincilik 95.550 TL, Güzel İrem (Powerscourt) iki birincilik 89.200 TL kazanç elde etmiştir. Bu kısrağın daha sonraki eşleşmeleri Luxor ve Country Reel’e yapılmıştır.

TAWAFEEG (Özkan Yetkin) ’10 Bernardini- Transition Time / Dynaformer

İngiltere’den satın alınışına aracılık yaptığımız bu kısrak ünlü Bernardini’nin kızıdır. Oldukça iri güzel bir kısrak olan Tawafeeg hem babası hem de kısrak babası Dynaformer’ın yıllarca 150.000$’a çekim yapmış aygırlar olmasıyla ilgi çekiyor. Farklı anne hattının ülkemiz aygırlarıyla elde edeceği iyi sonuçlar bu kısraktan grup atları yetiştirebileceğimizi düşündürüyor. Divine Light’tan (Huntress) ve Dehere’den olan dişi tayları bu hattın ülkemizde kendi kolunu kurmasını sağlayacaktır.

ALLURE D’AMOUR (Tuğban İzzet Aksoy) ’08 Giants Causeway – Salut D’Amour / Danehill Dancer

Amerika Keeneland Satışlarında tavsiyemiz üzerine alınan kısrak CAPE BLANCO‘dan gebeydi. 67.000$ bedelle alınan kısrağın ilk yavrusu Natural Order (Munnings) ilk yarışında Maiden’den çıkmıştır. Vefa Aracı’nın sahibi olduğu Aktabantay’ın ikinci olduğu Superlative Stakes G2’de dördüncü olan Natural Order İngiltere’de Class 1 koşularda start almaktadır. Allure D’Amour’un update aldığı diğer bir isim erkek kardeşi Secret Admirer’ın geçtiğimiz yıl Fransa’da listed koşularda elde ettiği plaseler olmuştur.

PENELOPIAD (Tuğban İzzet Aksoy) ’08 Dubai Destination – Pearl Kite / Silver Hawk

Tattersalls satışlarında 56.000 guineas bedelle alınan kısrak çok çok önemli bir kısrağın yavrusudur. Yüksek kalitesini taylarının performansı ile göreceğimizi düşündüğümüz bu annenin klasik yarış galibi yavrusu olması çok muhtemeldir. Aldığımızda Cape Cross‘dan gebe olan kısrak dişi bir tay verdi. Daha sonra eşleşme tavsiyemiz üzerine Fransa’da Motivator‘a çekilen kısrağın bu aygırdan olan yavrusu da dişi olmuştur. Penelopiad’nın alınışından sonra start almaya başlayan erkek kardeşi SKY HUNTER bugüne kadar 10 yarışta start aldı. 7 yarış kazanan bu arıkan 1 koşusunda diskalifiye oldu. 7 Mart günü Dubai’de kazandığı Dubai city Of Gold G2 sınıftaydı. İngiltere’de St.Simon Stakes G3 galibi olan tay Fransa’daysa 3 kez Listed koşu kazanmıştır. Fransa Derby’sini üçüncü tamamlayan bu tayın babası Motivator’dır.

ATLANTIC HIGH (Akanay Mırız) ’03 Nashwan – All Time Great / Night Shift

2014 Arqana satışlarında 40.000€ bedelle aldığımız kısrak MAXIOS’dan gebeydi. Avrupa yetiştiriciliğinde önemli bir yere gelmesini beklediğimiz Maxios Fransa’daki başarılı yarışları sonrasında sahiplerinin Alman olması göz önüne alındığında Almanya ve Fransa’da uzun mesafeye yatkın taylarıyla ses getirebilir. Aynı satışta listemizde olan diğer Maxios gebesi kısrak F.Sponza tarafından alınmıştır.

DAMIANA (Hasan Gül) ’05 Forest Camp – Silver Comic / Silver Hawk

Amerika Keeneland satışlarında tavsiyemiz üzerine Cem Özyiğit üzerinden aldığımız kısrak 2009 yılında iki koşuda start almış başarılı olamamıştır. Kısrağın koşan ilk tayı Rebellious Diana geçtiğimiz yıl iki yarış kazanmıştır. Kısrağın ikinci tayı Drosselmeyer’den dişi bir tay ve üçüncü tayı ise Ocak ayında 25.000$ bedelle satılan City Zip’ten olma erkektir.

JULE OF SUCCESS (Buğdaycı Harası) ’08 Successful Appeal – Nothing Special by Tejabo

Amerika’dan 20.000$ bedelle alındı. Satın alındıktan sonra erkek kardeşi HAYNESFIELD aygırlığa ayrıldı. Bu aygır ilk yıl 15.000$’dan 100’ün üstünde çekim yaptı. İlk nesil tayları 2015 yılında koşmaya başladı. Jule Of Success’ın ilk tayı Lady Miranda (Sharp Humor) olup ilk yarışında Maiden’den çıkmıştır.

Update: Lady Miranda 3 birincilik, 4 tabela ile kazancını 91.850 TL ye yükseltmiştir.

ROKOKO (Cevanşir Memetoğlu) Distant Relative – Cihanyandı Lütfiye / Kılıçaslan

Beşikçi Harası’nın satış yetkisi verdiği dönemde en ciddi alımlardan biri oldu.

LADY LIZ (Şeref Döker) ’06 Unaccounted For – Triangle / Diesis

Rahmetli Derya Beşikçi’nin satış yetkisini verdiği dönemde tavsiyemiz üzerine satın alındı. 65 koşuda start alıp arasında G3 düzeyde olan yarışlar dahil 16 birincilik elde etti. Kazancı 768.250 TL olup ilk iki yıl tavsiyemiz üzerine Lion Heart ve After Market’e çekildi. Her iki aygırdan da erkek tay verdi.

Tema Tasarım | AnatoliaWeb