Get Adobe Flash player

Warning: touch() [function.touch]: Utime failed: Permission denied in /home/frdmo/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 380

postheadericon İLKER AKDENİZ EKÜRİSİ’NDEN SATILIK ATLAR


İLKER AKDENİZ EKÜRİSİ’NDEN SATILIK ATLAR

 

Kamkam 2009 d.e.  Bosporus – Vendela / Bijou D’Inde

Bursa pistinde ilk 1400 metre koşusunu kazandı. Son startında 4. oldu. Babadan şampiyon Belmont, Rampoldi, Boğaziçi ile kardeş. Annesi Vendela 4 birincilik 8 tabela ile 104 bin lira kazanç yapmıştı. Koşar durumda, idmanda.. Ahırı İstanbul'dadır..

 

Narcissus 2009 d.d. Orpen – Smiling Eyes / Mark Of Esteem

İlk startında 1200 metre sentetik pistte 2. oldu. Babadan şampiyon Invincible Son, Lion Dance, Lady Extra, Dont Touch Me, Sultan Of Dance ve Mostar gibi ülkemizde başarılı olmuş atlar ile kardeş. Annesi Smiling Eyes koşu galibi olup aygır üreten (Septieme Ciel ve Malibu Moon’un anne hattıdır) bir anne hattına sahiptir. Ayrıca Nene Hatun G1 üçüncüsü Golden Step de bu anne hattından yetişmiştir. Koşar durumda idmanda.. Ahırı İstanbul'dadır..

 

My Secret 2010 d.d. Zanjero – Alize / Lord Carson

Amerika’dan ithal kısrağımızın yavrusu olup anne hattında TJK Aygırlarından Cuvee’nin yanı sıra genç aygır Kentucky Derby üçüncüsü, G1 galibi Paddy O’Prado, G3 galibi Tapizar, G1 galibi Pyro, G2 galibi Wild Wonder, G1 galibi Olympio, G2 galibi Early Flyer yetişmiştir. Çok üretken anne hattı nedeniyle kısrağın yavrularının ülkemizde başa güreşmesini beklemekteyiz. Lady Kentucky’den (Dişi Tay Deneme üçüncüsü, Kısrak dördüncüsü) sonra G1 koşular için aday tayımız. Koşar durumda idmanda.  Ahırı İstanbul'dadır..

 

Dennis The Manace 2010 d.d. Amadeus Wolf – Rose Lady / King Of Kings

Tayın babası Amadeus Wolf ikili döneminde G2 Gimrack Stakes ve G1 Middle Park Stakes koşuları galibi olmuş 2005 yılının flaş taylarından biridir. Aygırın ilk jenerasyon tayları kendisi gibi ikili dönemde başarılı olmaktadır. Rose Lady’nin annesi Shamisen G2 plasesidir. Rose Lady’nin kardeşi Member Ship ise G3 Jersey Stakes galibidir.  Koşar durumda idmanda. Ahırı İstanbul'dadır..

 

 

Kuru Üzüm 2010 d.d. Karabeyhan – Tea / Invincible Spirit

G2 galibi ve aygırlık yapan Cayman Kai ve G1 galibi olan Tajasur’un kız kardeşi Katoushka tayımızın annesi olan Tea’yı Avrupa’nın önemli aygırlarından olan Invincible Spirit’ten verdi. Sorunlarından dolayı iyi bir koşu hayatı olmasa da Tea’nın harada başarılı olmasını bekliyoruz. Tayın babası Karabeyhan bu yıl ikili koşan tayı KUDRETAĞA (6 start 3 birinci, 3 ikinci) ile dikkat çekiyor. Koşar durumda idmanda. Ahırı İzmir'dedir..

 

 

Coffee Bean 2010 d.d. Bosporus - Smiling Eyes / Mark Of Esteem

Son dönemin en iyi yerli aygırlarından olan Bosporus’un kalite anne hattına sahip Smiling Eyes’dan olan tayı.. Smiling Eyes’ın Fransa’da yarış hayatına başlayan tayı Satu Mare (Namid) ilk yarışını kazanmıştır. Daha sonra tay Amerika’ya ithal edilmiş ve 1200 metrede orada da ikincilik yapmıştır.  Koşar durumda idmanda. Ahırı Ankara'dadır..

 

 

 

Tamamı Türkiye Doğumlu 2011’li Taylarımız

Taylar İzmit Akmeşe Köyü Key Of Luck Harası'nda olup önceden bildirmek kaydıyla görülebilir..

(Doru Erkek)                Bosporus – Vendela / Bijou D’Inde

Yakın zaman önce koşu kazanan Kamkam ile anne kardeş, babadan Belmont, Rampoldi ve Boğaziçi ile kardeştir.

 

(Doru Erkek)                Moss Vale – Airforce / Big Shuffle

Tayın annesi Listed galibi tercihli kısraktır. Alman kanı taşımaktadır. Tayın babası Moss Vale tam bir sprinterdi. 8 koşu kazandı İrlanda’da G3’te şimdi flaş aygır olan Red Clubs’ı geçti. Harada kısa sürede 23 kazanan tayı oldu..

 

(Al Erkek)                     Royal Abjar – Vincero / Mountain Cat

Tayın annesi Vincero koşu kazanmış olup Black Type başarısı bulunan Cash Point ve Delicious ile anneden kardeştir. Tay babadan Lady Bolt, Fairson, Nihalim, Harputlu Gaggoş, Royal Victory ve Oğlumemre gibi çok koşu kazanan isimlerle kardeştir.

 

(Doru Erkek)                Lion Heart – Silent Princess / Dynaformer

Bütün tayları kazanan Silent Princess’ın son erkek tayı. Babası şampiyon tayların babası Lion Heart sürat, kısrak babası Dynaformer dayanıklılık aygırı olup dengeli pedigriye sahiptir..

 

(Al Erkek)                     Arakan – Lady Taverner / Marju

Tayın anne hattı hep kazanan isimlerden oluşmuş, Tayın babası Arakan kısa sürede harada şampiyon Dick Turpin (kazancı 977.579 pound) ve G2 galibi Trumpet Major’ü verdi..

 

(Doru Erkek)                Red Bishop – Rose Lady / King Of Kings

Tay sayısı çok azalan Red Bishop’tan doru donda erkek tay. Silver Hawk / Sadlers Wells cross yaptığımız tay tam bir classic mesafe pedigrisine sahiptir

 

(Doru Erkek)                Lion Heart – New Joyzee / Eastern Echo

Tayın annesi New Joyzee Amerika’dan ithal edildi. Kısrağımızın kardeşi Singletary 1.754.312$ kazanca sahip olup G1 Breeders Cup Mile (1600 çim) galibidir. Üretken Amerikan ailesinden tayları ikili-üçlü dönemde kazanan Lion Heart’ın erkek tayı..

 

(Doru Erkek)                Yonaguska – Smiling Eyes / Mark Of Esteem

Yukarıda detayları bulunan kısrağımız Smiling Eyes’ın yavrusudur. Bu anne hattından son şampiyon Breeders Cup Turf Sprint’i kazanan Regally Ready olmuştu. Bu anne hattından Golden Step ülkemizde önemli koşular yapmaktadır.

 

(Al Dişi)                         Lion Heart – Alize / Lord Carson

Önemli bir familyadan olan Alize’nin Lion Heart’tan olan dişi tayı. Yüksek kan hattı ile özellikle kum pistte ciddi başarı elde etmesini beklediğimiz tayın daha sonra iyi bir damızlık kariyeri olması muhtemeldir..

 

Müracaat : Şair Gençer O

534 811 28 27