Ana Sayfa At Satışları, Genel, Gündem, Haberler, Son Dakika, Sür Manşet, Yurtiçi Satışlar 15 Eylül 2021 184 Görüntüleme

BUĞDAYCI HARASI’NDAN SATILIK TAYLAR

2020 doğumlu tay 1 yaş a.e.

Lion Heart – Jubilee Treat / Seeking The Gold

150.000 TL

Tattersalls satışlarında 2010 yılında 25.000 guineas bedelle aldığımız Jubilee Treat’in yavrusu olan tay Power King, Kunta Kinte ve Cantertip ile anneden kardeştir. Jubilee Treat’in annesi Dance Treat Fransa’da Gr.3 koşular kazanmıştır. Jubilee Treat anneden Gr.3 galibi South Easter ile kardeştir. Lion Heart’ın Seeking The Gold kızları ile olan Amerika’da koşan Sophia isimli tay olup 9 birincilik, 270 bin dolar kazanç elde etmiştir. 

2020 doğumlu tay 1 yaş a.d.

Kaneko – Cat Wells / Mountain Cat

400.000 TL

Başarılı tayları ile ülkemizdeki gözde aygır Kaneko’nun kızı olan tayımızın hem koşu atı hem damızlık değeri bulunuyor. Cat Wells’in annesi olan Annesley, Tattersalls satışlarında 70.000 Guineas bedelle alınmıştır. Sırayla kısrak babaları Mountain Cat, Sadlers Wells, Machiavellian, Shirley Heights olan Cat Wells’in yüksek kan hattının karşılığını vermesini bekliyoruz. Gr.1 galipleri El Capitan, Laverock, Pierro, Mark Of Distinction’ın yetiştiği aileden atçılığa güçlü kan hattı ile başlamak isteyenlere. Kaneko’nun en fazla kazanç yapan ilk üç tayı dişi olup İllüzyon (3.276.810 TL), Princess Di (2.600.496 TL), Malones (2.018.180 TL) 2 milyon sınırını aşmış isimlerdir. 

YİĞİTEFE 2 yaş k.e.  

Tamerinoğlu – Gözdem / Rikardo

500.000 TL

Şampiyon tayların babası Tamerinoğlu’nun şampiyon adayı erkek taylarından. 7 yarış galibi Canyiğit’in öz kardeşi olan tayımız sorunsuz her türlü kontrole açıktır. Gözdem annesi Gözdecan – Kamer 18 ile K.Irak 26’ya ulaşmaktadır. K.Irak anne hattının en büyük şampiyonlarından Yavuzhan’ı veren K.Irak 26 ayrıca Hakanhan, Heybetli 1, Al-Işık ve Ünsal II gibi başarılı koşu atlarını Ajda, Kamer 18, K.Irak 55, Karben, K.Irak 39, Yelda I gibi iyi taylar veren kısrakları üretmiştir. K.Irak 26 hattından kısraklar Odin, Odinhan, Firikya, Alireis, Özgünkan, Özgül (Bitirim Karınca), Öztay (Özhaber, Güntay), Özgünçiçek (Gürgürbaba), Dayıbey, Bozdağ, Birgi (Embirhan, Serdümen, Ak İrem, Akarnejat, Peköz), Bağdagül (Burkal, Ulubaş, Yiğitbatuhan), Uçanoğlu, Martıbey, Karakemal, Haberbatur, Karaca 5, Demeter, Ekinokshan, Muzaffer Çavuş gibi şampiyonları ve iyi koşu atlarını üretmiştir.

AYGEL 2 yaş a.d. 

Gelibolu – Seçilay / Altaha

275.000 TL

Tayın annesi Seçilay 3 koşu galibidir. Kısrağın anne hattı İnciçiçeği – Mahide 15 ile Mahide 11’e ulaşmaktadır. Mahide 11 harada Melihhan (15 birincilik), Şahbatur (23 birincilik), Yolcu (4 birincilik), Akgün (8 birincilik) yapan taylarını H.Zaman 54/75’ten vermiştir. Kısrak aynı aygırdan Mahide 14, Mahide 15, Mahide 18, Mahide 21, Star Layt, Mahide 13’ü de vermiştir ve Mahide ailesinin gelişimini sağlamıştır. Bu kısrakların harada verdiği isimlerden Tekelioğlu, Bartıngülü, Denizci, Tekir, Yalnızefe, Belkıs, Fecir, Kareas, Fırat Şan, Atikbey, Anavarza, Falez, Akhun, Akağaç, Asteroid, Hancıbey, Bahribaba, Fenerlim, Erbeyim, Fobi, Kırmanşah, Hüradam, Yeşilyol, Günyüzü, Ustaoğlu, Kayayürekli, Azat Kuşu, Yüksek Uçuş, Fermantay hattın önemli üretimleridir. İyi kan hattından olan kısrağımızın tayı Alemin Kralı (Turbo) 1.200.666 TL kazanca sahiptir. Taçsız Kral (Kaizbert – 657.188 TL), Bükeç (Demirdöven – 254.870 TL) kısrağın taylarından olup Gelibolu eşleşmesinden doğan tayımızın dişi olması ile ciddi bir damızlık değerine de sahiptir. Gelibolu’nun en başarılı 4 tayı da dişi olup Ateşbüken Karşıyaka Belediyesi Kv8, Ceyda Hatun Hazım Rıza Gözlükçü Gr.3, Dicle Rüzgârı İsimsiz Gr.3, Lima Prof. Kazım Köylü Gr.3 galibidir. Gelibolu’nun Deniz Şövalyesi isimli tayı ise Gr.1 Çanakkale Zaferi Koşusu ikinciliği elde etmiştir.

2020 doğumlu tay 1 yaş d.e

Mendip – Check Point / Cuvee

300.000 TL

Victory Rhythm (13 birincilik), Kara Şimşek (11 birincilik), Power Rhythm (2 birincilik), Red Kit (2 birincilik), Golden Africa (Junior Çınar’ın annesi), Annapurna ile anneden kardeş olan Check Point’in Mendip tayıdır. Check Point oldukça düzgün yapılı taylar vermekte olup annesi African Sundance’in kan hattını taylarına yansıtmaktadır. Tayın babası Mendip ise 1 milyon üzeri kazanç yapan 7 tayının yanı sıra iki yaşlı taylarının başarısı ile de dikkat çekiyor. Ascot, Gökdenizim, Lord Wolf, Crazy Amazon, Best Of Rock, Ah İstanbul, Vaiz, Kalk Gidelim, Crea Star aygrın ikilide sadece bu yıl başarılı olan yavrularıdır. Açık ve KV koşularda başarılı 21 tay veren Mendip’in güçlü kan hattından tayı ile atçılığa başlamak isteyenlere özel bir tay.

YALI EFESİ 2 yaş k.e.

Yakupbey – Yalı Güzeli / Kafkaslı

250.000 TL

Şampiyon Kafkaslı’nın kızı olan Yalı Güzeli’nin anne hattı Gözdem – Gözdecan – Kamer 18 ile K.Irak 26’ya ulaşmaktadır. K.Irak anne hattının ürettiği isimler arasında Yavuzhan, Hakanhan, Heybetli 1, Al-Işık, Ünsal II, Ajda, Kamer 18, K.Irak 55, Karben, K.Irak 39, Yelda I, Odin, Odinhan, Firikya, Alireis, Özgünkan, Özgül (Bitirim Karınca), Öztay (Özhaber, Güntay), Özgünçiçek (Gürgürbaba), Dayıbey, Bozdağ, Birgi (Embirhan, Serdümen, Ak İrem, Akarnejat, Peköz), Bağdagül (Burkal, Ulubaş, Yiğitbatuhan), Uçanoğlu, Martıbey, Karakemal, Haberbatur, Karaca 5, Demeter, Ekinokshan, Muzaffer Çavuş yer almaktadır. Tayın babası Yakupbey’in ise Buniyabir, Çakmak, Günsalar, Gündüz Kıral, Çakırsultan ve Babairfan isimli tayları öne çıkmıştır.

BUTTERFLY 2 yaş k.d.

Turbo – Şıpsevdi / Haberbatur

250.000 TL

Tayımızın anne hattı Canpınar – Birgi – Ajda üzerinden K.Irak 26’ya ulaşmaktadır. Diğer taylarımızın detaylarında örneklerini verdiğimiz üzere çok güçlü olan bu anne hattında Birgi’nin taylarından Embir Han, Birgican öne çıkmaktadır. Birgican’ın tayları arasında Serdümen, Karamıh ve Ak İrem, Birgi’nin diğer kızı Durudoğa’nın taylarından Akarnejat, Peköz başarılı koşu atlarıdır. Şıpsevdi’nin ilk koşan tayı Bilirkişi (Kaizbert) 409.256 TL kazanç yapmıştır. Tayın babası Turbo’nun tayları arasında 1 milyon barajını aşan Falez, Marissa, Korkmazefe, Ildırlı, Goben, DerinSultan, Aslansoylu, Golden King, Yoldaşhan, Çakmakşah, Lokum Oğlu, Montego, Patroniçe, Duman, Alemin Kralı, Diliran, Arslanturbo, Adını Sen Koy, Akkula, Gümüşkesen, Madrabaz, Oğlum Serkan, Budakhan, Düşlem, Erkmen, Gürsu, Mega Star, Kadhan ve Kardeşcan öne çıkmaktadır.

STEEL PUNCH 2 yaş k.e.

Native Khan – Keyfe Değer / Strike The Gold

400.000 TL

Tayımızın annesi Keyfe Değer başarılı kısrak babası Strike The Gold’un yavrusu olup Torok’tan verdiği SILENT WAVE ile kalitesini ispat etmiştir. 1 milyon lirayı aşan kazancı olan Silent Wave Dolmabahçe Gr.2, Begüm Atman Karataş Kv8, Kv6 (iki kez) kazanmış, Korea Racing Authority Kv8’de ikincilik, Nadas Koşusu Kv9 üçüncüsü, Dişi Tay Deneme Gr.1 dördüncüsü olmuştur. Keyfe Değer’in annesi olan Taminas Gift ise ünlü Giant’s Causeway’in kızı olup CANITEZ (5 koşu 3 birincilik, 2 ikincilik), FLYING BEUTY, KEYFE DEĞER ülkemizde verdiği taylardır. Bu isimlerden Flying Beauty harada ilk 7 yarışında 5 birincilik yapan VENUS DAUGHTER’ı üretmiştir.  

İletişim : 0 533 669 04 87     

İlginizi çekebilir

Gazi Koşusu Pedigri Detayları

Gazi Koşusu Pedigri Detayları

Tema Tasarım | AnatoliaWeb