Ana Sayfa Genel, Gündem, Haberler 8 Eylül 2021 171 Görüntüleme

Daredevil kızı ESPLANANDE…

Geçtiğimiz yıl Spinaway stakes Gr.1’de ikinci olan Esplanande babası Daredevil hanesine üçüncü Gr.1 galibi olarak kayda geçiyordu. Ancak tay ikinci kalmıştı ve bunu ilerleyen yarışlarında bekledik.

İlk üç yarışında üst üste kazanan ve Beltarra Park, Thistledown gibi Amerika’da az bilinen hipodromlarda başarılı olan tay dördüncü yarışı için Saratoga pistinde Spinaway Stakesi tercih etmişti. Beautiful Memories’in net favori olduğu koşuda yarışı son sırada tamamlaması yanında kazanan Vequist’in de 9.5 boy farkla kazanması o gün için koşunun ilgi çeken notlarıydı.

Esplanande ise koşudaki ikinciliği sonrasında takip listemize girmişti. Ancak bu tay tam 6 ay aradan sonra Mahoning Valley pistinde yarış koşabildi. Muhtemelen taya ağır gelen yarış sonrasında çok zorlamak istemediler. Mahoning Valley’de iki stakes koşan ve ikincilik yapan Esplanande daha sonra geçilmediği Thistledown ve Beltarra Park’ta üç yarış koştu.

İkisi Allowance olmak üzere 3 yarışını da kazanan tay son yarışında ise bu bölgelerdeki ilk mağlubiyetini aldı. Michael G. Mackey Memorial Angerora Stakes’te 4’te 4 yapan Amadevil’in kazandığı yarışta üçüncü kalan Esplanande bakalım ileride Grup koşu kazanarak kariyerinde zirve yapabilecek mi?

İlginizi çekebilir

FASIG-TIPTON GULFSTREAM SALE

FASIG-TIPTON GULFSTREAM SALE

Tema Tasarım | AnatoliaWeb