Ana Sayfa Aygırlar, Eşleştirme, Genel, Gündem, Haberler 17 Ekim 2020 666 Görüntüleme

Analizler

Marcavelly – Crazy For You by Powersourt Eşleşmesi

Kısrak babası olarak Powerscourt’un 22 Black Type temsilcisi yurtdışında isim yapmasını sağlamıştır. Şili’de mekik aygır olduğu dönemde verdiği kızlarının eşleşmeleri arasında Lookin At Lucky ön plana çıkmıştır. Smart Strike / Belong To Me Cross olan Lookin At Lucky, Powerscourt kızlarından 5’i Grup galibi 12 Black Type at üretmiştir.

Powerscourt’un diğer eşleşmeleri içinde Candy Ride oğlu Twirling Candy ile Gr.1 galibi Concrete Rose, Storm Cat oğlu Pure Prize ile Gr.2 galibi Tao Prize, Johannesburg oğlu Scat Daddy’den Gr.3 galibi Benelli, Storm Cat oğlu Courageous Cat’ten stakes galibi Lady Joan öne çıkanlardır.

Storm Cat hattı olarak bakarsak bunlara Bluegrass Cat’in Gr.3 ikincisi tayı Campanitas da eklenebilir. Scat Daddy gibi Johannesburg oğlu olan Marcavelly’nin Powescourt kızları ile uyum sağlaması muhtemel gözüküyor. Marcavelly / Powescourt eşleşmesini Johannesburg / Sadlers Wells olarak açarsak 9’u Grup galibi 28 Black Type ata ulaşırız.

Ülkemizdeki Marcavelly taylarına baktığımızda Sadlers Wells kanı taşıyan kısraklar ile uyumu görürüz. Aygırın başarılı taylarından biri olan BOUJEE’nin ikinci kısrak babası olan Barathea bir Sadles Wells oğludur. Ayrıca Marcavelly’nin ülkemizde en fazla kazanç yapan yavrusu BRATISLAVA’nın annesi Queen Regent bir Medaglia D’Oro kızıdır. Bu aygır da Sadlers Wells kanı taşımaktadır.

Marcavelly yurtdışında Sadlers Wells kanı taşıyan sadece 1 eşleşmeye sahiptir. Timeless Style isimli bu kızı yarış kazanmıştır. Crazy For You anne hattından Alman kanı taşımaktadır. Alman Kısrak Koşusu ikincisi Lindia’dan açılan aileye baktığımızda mesafeye yatkın atlar ürettiğini görürüz. Marcavelly 6 Şartlı-1 kazanmış tayı ile taylarının erken geliştiğini göstermiş bir aygırdır. Crazy For You’nun pedigrisi mesafeye tahammül gücü ağırlıklı olduğundan Marcavelly’nin erken tay gelişimi ve sürat kapasitesi yüksek taylar vermesi ile ideal bir aygır adayıdır. Şair Gençer O.
@gencerosair

İlginizi çekebilir

PLEASANTLY PERFECT

PLEASANTLY PERFECT

Tema Tasarım | AnatoliaWeb