Ana Sayfa Aygırlar, Eşleştirme, Genel, Gündem, Haberler 17 Ekim 2020 1406 Görüntüleme

Analizler – 2

Marcavelly – Prenses Nehir Analiz
Marcavelly ile Prenses Nehir arasındaki eşleşme benim A kategori dediğim uyuma sahip gözükmektedir.

Marcavelly’nin babası Johannesburg olup bu aygır Scat Daddy, Sageburg, Turffontein, Red Jazz, Teuflesberg, Jupiter Pluvius, Grand Daddy, Diamond Tycoon, Fernando Po, Strapping Groom isimli aygırlar ile kendi hattını kurmak yolunda ilerlemektedir.

Özellikle Scat Daddy üzerinden No Nay Never, Justify, Caravaggio, El Kabeir, Daddy Long Legs, Bad Daddy, Frac Daddy, Handsome Mike, Tu Brutus, Sioux Nation, Mendelssohn ile ana bir kol açan hattın güçlenerek yayılması beklenmektedir. Avrupa ve Amerika’da beraberce açılım yapan hattın ilk döneminde No Nay Never’ın Ten Sovereigns, Brooke isimli tayları Daddy Long Legs’in Fallen Form Heaven isimli tayı ve Bad Daddy’nin Remembranzas Gr.1 galibi olmuşlardır. Scat Daddy’nin aygır yavruları bugüne kadar 47 Black Type at üretmiştir.

Johannesburg’un aygır temsilcilerinden No Nay Never’ın kısrak babası Mr. Prospector hattından Elusive Quality’nin kızı Cats Eye Witness’dır. No Nay Never’ın babası olan Scat Daddy ise Mr. Prospector kızı Love Style’dan yetiştirilmiştir. En güçlü kolun yetiştirilmesinde aktif olan Mr. Prospector hattının Johannesburg eşlemelerinde önemi fazladır. 281 Black Type at, Johannesburg’ün baba hattında olduğu aygırlar tarafından üretilmiş olduğunu ve bunun 186’sında eşleşmenin Mr.Prospector kanı taşıyan kısraklar ile olması bu önemin sayısal ifadesidir.

Prenses Nehir’in kısrak babası Midshipman’dir. Bu aygır babası Unbridled’s Song üzerinden Unbridled – Fappiano ile Mr. Prospector’a ulaşmaktadır. Bu durumda Johannesburg / Mr. Prospector uyumunu yakalamak mümkün gözükmektedir. Bu tip çaprazlamalarda daha yakın kuşaklardan uyum esastır. 3’üncü kuşağa kadar yakın olan çaprazlama üzerinden Johannesburg / Unbridled olarak istatistikleri daraltırsak 26 Black Type ata ulaşırız.

Bunlardan 3’ü Gr.1 galibidir. Tap Daddy (Tapit), Once Were Wild (Unbridled’s Song) ve Valid Point (Buddha) bu atlardır. Tap Daddy’e baktığımızda kısrak baba pozisyonunda Tapit’i görürüz. Tapit Marcavelly için önemli bir kısrak babasıdır. Çünkü hem babası Pulpit hem kısrak babası Unbridled hem de ikinci kısrak babası Nijinsky II, Marcavelly – Johannesburg kanı ile uyum sağlayabilecek atlardır. Tapit ile olan diğer eşleşmelerde Gr.3 galibi Sun Cab, Gr.3 galibi Sergei Prokofiev de bulunmaktadır.

Once Were Wild’in kısrak babası Unbridled’s Song olup Prenses Nehir’in kısrak baba hattında bu aygır yer almaktadır. Valid Point’in kısrak babası olan Buddha’nın babası da Unbridled’s Song’dur. Bu örneklere Gr.2 galibi olan ve Gr.1’de plase yapmış olan Pretty N Cool da ilave edilebilir. Bu atın kısrak babası olan Rockport Harbor’un babası da Unbridled’s Song’dur.

Bahse konu eşleşmelerde Johannesburg oğlu Scat Daddy’nin adı daha çok yer almaktadır. Yine Scat Daddy oğlu El Kabeir’in (Gr.2 galibi) kısrak babasının Unbridled’s Song olması bu uyumu teyit eder. Gr.1 plase isim So Perfect aynı zamanda Gr.3 galibidir ve Johannesburg / Unbridled uyumunda Unbridled’s Song üzerinde geçişte bir diğer örnektir. Bu atın kısrak babası Songandaprayer da bir Unbridled’s Song oğludur.

Bu uyumu Johannesburg’a daraltırsak karşımıza Gr.3 galibi La Traviata çıkar. Johannesburg kızı bu atın annesi Unbridled kızı Piedras Negras’tır. Once Were Wild örneğinde olduğu gibi kısrak babası Unbridled’s Song olan Johannesburg yavrusu Johan Song ise Listed koşu galibidir.

Görüldüğü üzere bu kan hattının her kademesinde Fappiano – Unbridled kanı uyumu teyit eden black type atlar vermiştir. Marcavelly aşım yaptığı Kanada’da bu kan hattından kısrak babaları ile denenmiştir. 10 koşu galibi yavrusu ROCKABYE ve bu atın öz kardeşi olan ilk yarışını kazanmış TOUCH THE CLOUDS’un kısrak babası Unbridled’s Song’dur.

Marcavelly’nin en başarılı tayı olan KILLIN ME SMALLS 21 yarış kazanmıştır. Bu atın kısrak babası Golden Missile’dır. 4 yaşından 8 yaşına kadar 5 yıl boyunca her yıl Black Type yarış kazanan bu atın kısrak babası olan Golden Missile’ın Marcavelly ile özel bir uyumu olduğu söylenebilir. Marcavelly’nin 8 yarış galibi yavrusu YANKEE MICKEY ve 4 yarış galibi tayı E Z CURL’ün kısrak babaları da Golden Missile’dır.

Prenses Nehir’in annesi olan No Warning de bir Golden Missile kızıdır. Bu durumda Marcavelly / Prenses Nehir eşleşmesi hem kısrak baba hattının Unbridled’s Song – Unbridled olması hem de ikinci kısrak babasının Golden Missile olmasıyla A grupta bir eşleşmedir.

İlginizi çekebilir

MARCAVELLY

MARCAVELLY

Tema Tasarım | AnatoliaWeb